فوتسال یک ورزش مهیج و جذاب است که قابلیت بازی بروی هر سطحی از جمله, کفپوش ورزشی, پارکت و آسفالت را دارد. از آنجائیکه هر چه سطح مورد نظر سفت تر باشد, سرعت حرکت توپ بروی سطح بیشتر خواهد شد, از اینرو لزوم استفاده از یک کتونی که بتواند احتیاجات این ورزش مهیج را برآورده کند ضروری می باشد.

 بغیر از یک دست لباس ساده, شاید بتوان گفت که مهمترین وسیله فوتسال یک کفش مناسب برای این ورزش می باشد. از آنجائیکه سرعت حرکت توپ در این ورزش زیاد می باشد و اینکه باید بتوان حرکات متعددی را در یک فضای کوچک انجام داد, لذا به یک کفش که بتواند بر این احتیاجات غلبه کند نیاز می باشد.

بیشتر بخوانید: 

 

تولیدکنندگان زیادی در سطح دنیا, از جمله ایران, در حال حاضر, در حال تولید اینگونه از کفش های ورزشی می باشند. از جمله نمونه های خارجی می توان به برندهای نام آشنایی نظیر نایک, آدیداس, دیفانو, میزانو, اسیکس و غیره اشاره نمود. در میان تولید کنندگان ایرانی نیز می توان به گروه تولیدی یاس, المپیک, بتیس, آراز, لیور و غیره اشاره نمود.


چگونه کتونی فوتسال ( سالنی) خوب انتخاب کنیم؟

مشخصات بهترین کتونی فوتسال (سالنی)


اگر چه, در حال حاضر کفش های فوتسال ایرانی از زیره و رویه با کیفیت بالایی مانند کفش های خارجی برخوردار نمی باشند, ولی برای فوتسال با سطح بازی متوسط و آماتور بسیار مناسب می باشند. از اینرو, اگر فوتسال را بصورت خیلی حرفه ای دنبال نمی کنید, کفش های فوتسال ایرانی انتخاب مناسبی برای شما می باشند. در ادامه به بررسی 5 کتونی فوتسالی ساخت ایران که علاوه بر فوتسال برای فعالیتهای ورزشی دیگر نیز مفید می باشد, پرداخته می شود.

1- کتونی سالنی یاس طرح مجیستا (سایز 40 تا 45)

این کتونی که در سالیان اخیر توسط گروه تولیدی یاس روانه بازار شده است, یکی از کتونیهای فوتسالی با کیفیت ساخت ایران می باشد, که کپی کتونی سالنی نایک طرح مجیستا می باشد. براساس اطلاعات بدست آمده, زیره و رویه این کتونی بطور کلی از چین وارد می شود و در ایران توسط گروه تولیدی یاس مونتاژ می شود. زیره این کتونی دارای چسبندگی عالی با سطح زمین می باشد و قابلیت کنترل و اجراء تکنیک با این کتونی بسیار راحت و لذت بخش می باشد. از جمله مزایای دیگر این کتونی, راحتی و قالب خوب آن می باشد که تقریبا می توان گفت این کتونی را برای هر نوع پایی مناسب می کند.

 جهت کسب اطلاع از جدیدترین محصولات ورزشی لطفا کانال ما را در اینستاگرام دنبال کنید

2- کتونی سالنی المپیک طرح نایک مجیستا  (سایز 40 تا 45)

این کتونی توسط گروه تولیدی المپیک تولید و روانه بازار می شود. از جمله خصوصیات بارز این کفش فوتسال به برخورداری از زیره و رویه نرم می توان اشاره نمود. این کفش دارای چسبندگی مناسبی بوده و اجرای تکنیکهای مختلف با این کفش فوتسال بسیار لذت بخش می باشد. این ردیف محصول در مقایسه با کفش فوتسال بالا دارای قیمت کمتری بوده و البته می توان گفت که دارای طول عمر یکسانی می باشند.

 

3- کتونی سالنی المپیک طرح نایک (سایز 40 تا 45)

در مقایسه با کفش فوتسال بالا, این کفش دارای زیره و رویه با قابلیت انعطاف کمتری در مقایسه با کفش بالا می باشد. ولی می توان گفت که هر دو کفش دارای طول عمر یکسانی می باشند. زیره و رویه این محصول تماما در داخل کشور تولید می شود و یک محصول صد در صد ایرانی می باشد.

4- کتونی یاس طرح آدیداس (سایز 35 تا 39)

پس از معرفی 4 کفش فوتسال با سایز بالای 40 , در این قسمت به معرفی یک کفش فوتسال خوب برای سایز 35 تا 39 می نمائیم. این کفش فوتسال همانند کفش فوتسال نایک طرح مجیستا دارای زیره و رویه خارجی بوده و از کیفیت خوبی برخوردار می باشد. چسبندگی خوب و برخورداری از رویه بلند جهت شوت زدن از جمله مزایای این کفش فوتسال می باشد.

5- کفش فوتسال اسپید طرح نایک (سایز 35 تا 39)

این کفش فوتسال دارای زیره و رویه لاستیکی بوده و دارای چسبندگی عالی و طول عمر بالایی می باشد. زیره این کفش به گونه ای می باشد که هم برای زمینهای داخل سالن و هم زمینهای دارای چمن مصنوعی قابل استفاده می باشد. اگر به دنبال یک کفش فوتسال دو منظوره می گردید این کفش فوتسال انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

 جهت کسب اطلاع از جدیدترین محصولات ورزشی لطفا کانال ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت