اگر علاقه مند به پیاده روی هستید, و روزانه مدت زمانی رابرای پیاده روی اختصاص می دهید, ممکن است این جمله به گوشتان خورده باشد که حداقل تعداد قدم لازم برای پیاده روی جهت کاهش وزن 10000 قدم می باشد. اگر این جمله برایتان تازگی دارد در ادامه قصد داریم تا به بررسی علت این امر بپردازیم.

ده هزار قدم پیاده روی روزانه

بطورکلی, ده هزار قدم پیاده روی معادل با 8 کیلومتر پیاده روی و از نظر زمانی معادل 30 تا 60 دقیقه پیاده روی تند مستمر می باشد. بهمین دلیل است که مقدار ده هزار قدم بعنوان یک نشانه در پیاده روی جهت دستیابی به چربی سوزی و کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید, که حتی شغلهای بسیار سخت که احتیاج به حرکت مداوم دارند مانند پرستاران در زمان فعالیت شغلی روزانه به این مقدار قدم در روز نمی رسند, از اینرو این افراد نیز بهتر است که مدت زمانی را برای پیاده روی به خود اختصاص دهند.

بیشتر بخوانید: مدت زمان ایده آل پیاده روی برای کاهش وزن

در این رابطه لازم است بدانید که مقدار کالری که در ده هزار قدم مصرف می شود برای تمامی افراد یکسان نمی باشد. بطورکلی, میزان کالری سوخته شده در پیاده روی در هر فرد به وزن آن فرد و سرعت پیاده روی آن بستگی دارد. بعنوان مثال, هر چه وزن فرد بیشتر باشد و سرعت پیاده روی بالا باشد میزان کالری سوزی فرد بیشتر می شود. این بدان مفهوم می باشد که اگر یک فرد چاق و لاغر با یکدیگر با سرعت یکسان بمدت یک ساعت پیاده روی کنند, میزان کالری مصرف شده در فرد چاق بیش از فرد لاغر می باشد.

با توجه به فیزک شما, پیاده روی به مقدار ده هزار قدم بین 250 تا 600 کالری در بدن مصرف می کند. اگر میخواهید بدانید که روزانه چه مقدار قدم پیاده روی می کنید, بسیاری از گوشی های موبایل و یا ساعتهای هوشمند امروزی مجهز به سیستم قدم شمار می باشند. در صورتی که دسترسی به هیچ یک از ابزارهای فوق ندارید کافیست تا یک روز تعداد قدمهایی که در نیم ساعت طی می کنید را بشمارید تا متوجه میزان فعالیت روزانه خود شوید.

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت