مسابقات والیبال بطور رسمی به دو صورت سالنی و ساحلی برگزار می شوند, که همانگونه که از نام آنها بر می آید والیبال سالنی در فضاهای سالنی و والیبال ساحلی در فضای باز انجام می شوند . از اینرو تفاوتهای کوچکی میان یک توپ والیبال سالنی و ساحلی وجود دارد که در زمان خرید توپ والیبال بهتر است به آن توجه داشته باشید.

1- توپ والیبال سالنی

توپ والیبال سالنی

سایز استاندارد توپ والیبال برای والیبال سالنی سایز 5 می باشد. توپ والیبال سایز 5 دارای محیط 65 تا 67 سانتیمتر و وزن استاندارد 260 تا 280 گرم می باشد. فشار باد استاندارد توپ والیبال سالنی بین 4.3 تا 4.6 PSI می باشد. برای افراد بین 8 تا 12 سال عموما توصیه می شود که توپ والیبال با همین سایز ولی با وزن کمتر استفاده شود که البته اگر در زمان خرید توپ والیبال نتوانستید توپ سبکتر تهیه کنید, خیلی سخت نگیرید, زیرا همانگونه که ذکر شد وزن توپ والیبال استاندارد حداکثر 280 گرم می باشد که وزن زیادی نمی باشد.

2- توپ والیبال ساحلی

توپ والیبال ساحلی

مشخصات سایز و وزن توپ والیبال ساحلی مشابه توپ والیبال سالنی می باشد اما فشار باد توپ والیبال ساحلی بین 2.5 تا 3.2 PSI توصیه می شود, که این به دلیل سطح شنی زمین می باشد. از طرف دیگر در والیبال ساحلی به این دلیل که در فضای آزاد انجام می پذیرد, توپ والیبال باید از موادی ساخته شود که مقاوم در برابر تابش خورشید و اشعه UV باشد و بتواند دوام و عمر خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کند. در بعضی موارد سطح توپ والیبال ساحلی کمی زمختر از توپ والیبال سالنی می باشد که این نیز بدلیل تفاوت در سطح زمین بازی والیبال می باشد.

در آخر, اگر قصد خرید توپ والیبال را دارید, بهتر است بدانید, اگر با دوستان خود در محیط های پارکی, جنگلی و یا آسفالتی بازی می کنید یک توپ والیبال ساحلی خرید مناسبی برای شما می باشد. در واقع توپی که دوام کافی در مقابل شرایط آب و هوایی را داشته باشد و وزن مشابه توپ والیبال سالنی را داشته باشد. در پایان از شما دعوت می کنیم تا از توپهای والیبال فروشگاه برنا اسپرت مشاهده نماید. همچنین می توانید با دنبال کردن ما در اینستاگرام از جدیدترین محصولات ما مطلع شوید.

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت