کش بدنسازی دسته دار یکی از کارآمد ترین کش های بدنسازی می باشد, که تقریبا می توان تمامی عضلات بدن را, اعم از بالا تنه و پایین تنه, از طریق ورزش با آن درگیر نمود. حال, اگر بدنبال یک وسیله کوچک و کم جا بمنظور تقویت عضلات شانه و جلو بازو می باشید کش های بدنسازی دسته دار بهترین انتخاب برای شما می باشد.

از جمله مزایای تمرین با کش های بدنسازی دسته دار می توان به کوچک بودن, قابلیت حمل آسان, انجام حرکات پایین تنه و بالا تنه و قابلیت استفاده برای تمامی سنین اشاره نمود. در ادامه به آموزش شش حرکت ورزشی مفید با کش های بدنسازی برای تقویت عضلات بالا تنه و پایین تنه می پردازیم:


 جهت کسب اطلاع از جدیدترین محصولات ورزشی لطفا کانال ما را در اینستاگرام دنبال کنید


1- جلو بازو با کش بدنسازی دسته دار

در این حرکت کافیست که کش بدنسازی دسته دار را در زیر پای خود قرار دهید و هر طرف آنرا با دست چپ و راست خود نگهدارید. پا را به اندازه کمی کمتر از عرض شانه باز کنید و بدن بصورت کاملا کشیده و سینه بصورت سپر رو به جلو قرار بگیرد. هر دوست بطوریکه کف دستان رو به جلو باشد, بصورت کشیده رو به پایین قرار بگیرد. سپس به آرامی قسمت ساعد دست را از مفصل آرنج به آرامی به سمت بالا هدایت کنید. دست را تا جائیکه بازو و ساعد زاویه نود درجه بسازد به سمت بالا ببرید. در این حرکت باید توجه داشته باشید که بازو باید بصورت ثابت و در طرفین قرار بگیرد و در طی انجام حرکت به سمت عقب و جلو نرود.


آشنایی با 6 کش بدنسازی پر کاربرد

مزایای تمرین با کش پیلاتس


2- جلو بازو معکوس با کش بدنسازی دسته دار

این حرکت مشابه حرکت قبلی است با این تفاوت که کف دستان برعکس حالت قبل در زمان انجام حرکت و در ابتدا رو به پشت قرار دارد.


جهت خرید کش بدنسازی دسته دار لطفا اینجا را کلیک نمائید.


3- جلو بازو چکشی با کش بدنسازی دسته دار

این تمرین مشابه حرکت قبلی می باشد با این تفاوت که در زمان گرفتن دو دسته کش, کف دستان رویروی یکدیگر می باشد.


 جهت کسب اطلاع از جدیدترین محصولات ورزشی لطفا کانال ما را در اینستاگرام دنبال کنید


4- سرشانه از پهلو با کش بدنسازی دسته دار

در این حرکت کافیست, کش بدنسازی را از زیر هر دو پای خود عبور دهید و پا را به اندازه کمی کمتر از عرض شانه باز کنید. دو دسته کش را با دستان خود بگیرید, بطوریکه دستان در پهلو و کف دستان رو به داخل باشد. دست بصورت کشیده قرار داشته باشد, اما کافیست آرنج را کمی به سمت داخل جمع کنید. سپس به آرامی و فقط با کمک مفصل شانه دستان خود را از طرفین به سمت بالا, تا جائیکه بازو و شانه در یک راستا قرار بگیرد, ببرید.

5- سرشانه از جلو با کش بدنسازی دسته دار

در این حرکت کافیست کش بدنسازی را از زیر هر دو پای خود عبور دهید و پا را به اندازه کمی کمتر از عرض شانه باز کنید. دو دسته کش را با دستان خود بگیرید, بطوریکه دستان در پهلو و کف دستان رو به عقب باشد. دست بصورت کشیده قرار داشته باشد, اما کافیست آرنج را کمی به سمت داخل جمع کنید. سپس به آرامی و فقط با کمک مفصل شانه دستان خود را از جلو به سمت بالا, تا جائیکه بازو و شانه در یک راستا قرار بگیرد, ببرید.

6- اسکات پا با کش بدنسازی دسته دار

در این حرکت کش را از زیر دو پای خود عبور دهید و پا را به اندازه عرض شانه باز کنید. دو دسته کش را در دستان خود بگیرید و کش را تا ارتفاع شانه های خود بالا ببرید, بطوریکه بازوها در طرفین قرار بگیرد و کش پشت بازو قرار بگیرد. کف دست در این حالت باید رو به جلو باشد. بدن بصورت کاملا کشیده بصورت ایستاده قرار داشته باشد. در این حالت به آرامی از ناحیه لگن اقدام به نشستن, تا جائیکه ران پا موازی با سطح زمین قرار بگیرد, نمائید. در طول انجام این حالت کمر باید بصورت کشیده و سینه بصورت سپر رو به جلو باشد.

 

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت