یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به کوهنوردی و طبیعت گردی علاقه مند می باشند, انتخاب یک کفش کوهنوردی مناسب و با کیفیت می باشد. از طرفی, تنوع بسیار زیاد کفش های کوهنوردی با کارایی های مختلف و با قیمتهای مختلف باعث شده که خرید یک کفش کوهنوردی مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

عدم توجه به احتیاجات و استانداردهای مورد نیاز کوهنوردی ممکن است باعث خرید کفش کوهنوردی نامناسب شود و هزینه زیادی روی دست شما بگذارد. از اینرو آشنایی با نحوه انتخاب و خرید یک کفش کوهنوردی مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. جهت آشنایی با نحوه انتخاب و خرید کفش کوهنوردی مناسب لطفا اینجا را کلیک نمائید.

در ادامه این مطلب سعی به معرفی 4 نمونه از بهترین کفش های کوهنوردی ,برای علاقه مندان به کوهنوردی و افرادی که بصورت نیمه حرفه ای و آماتور و بعبارت دیگر تفریحی کوهنوردی می کنند, می پردازیم.

1- کفش کوهنوردی The North Face Code 9826 (سایز 41 تا 45)

کفش کوهنوردی نورث فیس کد 9826 در رده کفش های کوهنوردی با کیفیت می باشد. این کفش کوهنوردی دارای زیره منعطف می باشد به گونه ایکه, تردد در مسیرهای سنگی و پر پیچ و خم به سادگی با این کفش صورت می گیرد. این کفش کوهنوردی در رده کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی یک روزه و دو روزه قرار دارد. این کفش دارای ارتفاع ساق متوسط می باشد که برای مسیرهای برفی ملایم نیز آنرا مناسب می سازد.

2- کفش کوهنوردی کلمبیا کد T1002 (سایز 41 تا 45)

این کفش کوهنوردی در رده کفش های تریل قرار دارد, که برای مسیرهای جنگلی و سنگی آنرا مناسب می سازد. این کفش دارای زیره سفت بوده که از ویژگیهای آن می توان به توان تحمل وزن زیاد اشاره نمود. رویه آن تمام چرم و ضد آب می باشد بطوریکه, آنرا برای مسیرهای گلی مناسب می سازد. علاوه براین با توجه به زیره سفت و طرح آج زیره کفش, عبور از مسیرهای یخی نیز با این کفش به سهولت انجام می گیرد.


چگونه کفش کوهنوردی خوب انتخاب کنیم؟

انواع مختلف کفش کوهنوردی


3- کفش کوهنوردی Merrell کد A6028

این کفش کوهنوردی در رده کفشهای تریل قرار دارد, و دارای زیره نرم و از جنس ویبرام می باشد. زیره ویبرام و منعطف این کفش باعث تسهیل تردد در مسیرهای پر پیچ و خم و سنگی می شود. از جمله مزایای این کفش این است که, اگر علاقه مند به اسکان در یک محیط می باشید و پیوسته باید کفش خود را از پا در بیاورید و مجددا بپوشید, این مسئله به سادگی با این کفش قابل حصول می باشد. ارتفاع مناسب زیره این کفش باعث می شود که این کفش برای مسیرهای درون شهری نیز مناسب باشد.

4- کفش کوهنوردی Hilassy کد 539 (سایز 37 تا 41)

کفش کوهنوردی هیلیسی کد 539 در ردیف کفش های کوهنوردی تریل قرار دارد. این کفش کوهنوردی دارای زیره منعطف و رویه کورتکس می باشد که آنرا برای کوهنوردیهای یک روزه بسیار مناسب می سازد. اگر علاقه مند به طبیعت گردیهای روزانه هستید, این کفش بهترین انتخاب برای شما می باشد. با توجه به ارتفاع زیره این کفش و نرمی آن, استفاده از این کفش در مناطق شهری نیز بسیار مناسب می باشد.

 

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت