کمپانی نایک در اکتبر 2019 از کفش فوتسال جدید خود با نام لونار گاتو 2 (Lunar Gato II Premium) که نمونه بروز شده نسخه قبلی خود می باشد رونمایی کرد. حال مدتی پس از رونمایی و استفاده از این کفش فوتسال شاید زمان مناسبی برای نقد و بررسی این کفش فوتسال نایک باشد.

ابتدا اینکه, کفش فوتسال لونار گاتو 2 عمدتا روی راحتی ورزشکار تمرکز دارد. ترکیب چرم بز و تکنولوزی هایپرفیوز ( این تکنولوژی توسط خود گروه نایک در سال 2010 ابداع گردیده شده است) بهمراه زیره ساخته شده از فوم لونارلون (فوم ابداع شده توسط گروه نایک) باعث شده تا این کفش فوتسال یکی از راحترین کفش های فوتسال تولید شده توسط نایک تا به امروز باشد.

چرم بز بکار رفته شده در رویه این کفش فوتسال علاوه بر ایجاد یک رویه بالشتک مانند برای روی پا, دارای انعطاف پذیری مناسب در حرکتهای مختلف می باشد. در زمان بستن بندهای این کفش فوتسال می توانید لایه کامپوزیتی بکار رفته در این کفش فوتسال با نام تکنولوژی هایپرفیوز را مشاهده کنید که علاوه بر محکم بسته شدن کفش مانع از عملکرد مناسب ورزشکار نمی شود.

فوم لونارلون بکار رفته شده در زیره این کفش فوتسال در قسمت پشت کفش دارای ارتفاع بیشتری در مقایسه با جلوی کفش می باشد. استفاده از این فوم در زیره این کفش فوتسال ترکیبی از راحتی و قابلیت عکس العمل سریع را در ورزشکار در حرکات مختلف ایجاد می کند.

همچنین کفی داخلی این کفش فوتسال قابل تعویض می باشد و در صورت نیاز می توانید آنرا با کفی مورد نظر خود تعویض نمائید.

وزن کفش فوتسال نایک طرح لونار گاتو 2

با توجه به اینکه زیره این کفش فوتسال دارای ارتفاع بیشتری در مقایسه با بعضی از کفش های فوتسال می باشد, اما بدلیل بکار بردن فوم لونارلون در زیره این کفش باعث شده تا این کفش فوتسال وزنی در حدود 240 گرم داشته باشد.

قابلیت چسبندگی

قسمت کف زیره این کفش فوتسال ( قسمتی که در تماس با زمین می باشد) از یک چرم بسیار نرم ساخته شده و طرح آج آن در قسمتهای مختلف بصورت گوناگون می باشد. از قسمت پاشنه تا قسمت میانی این کفش فوتسال طرح آج بصورت منحنی پیچیده می باشد که این مسئله باعث انعطاف و چسبندگی خوب این کفش فوتسال در تمامی جهات می شود. قسمت عرضی و خارجی این کفش فوتسال دارای طرح آج گودی شکل می باشد و مابقی آن مسطح با دانه های ریز می باشد. مجموع این طرح از زیره کفش باعث شده تا کفش فوتسال لونار گاتو دارای چسبندگی خوبی باشد.


بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید کفش فوتسال- چگونه کفش فوتسال ( سالنی) خوب انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید کفش فوتسال- قسمتهای مختلف کفش (کتونی) فوتسال


قابلیت شوت زنی

چرم بز بکار رفته شده بروی رویه این کفش فوتسال و نوع طرح دوخت روی آن باعث می شود تا توپ به خوبی روی این کفش فوتسال سوار شود و با توجه به تکنولوژی هایپرفیوز بکار رفته شده روی آن در زمان شوت زدن احساس راحتی خواهید نمود.

طول عمر

نکته ای که در ارتباط با طول عمر این کفش فوتسال باید در نظر داشت, اینست که همانگونه که در بالا اشاره شد رویه این کفش فوتسال از چرم طبیعی ساخته شده و معمولا رویه های ساخته شده از چرم طبیعی احتیاج به مراقبت خوب دارند. بطور کلی این کفش فوتسال برای کسی که بطور حرفه ای فوتسال بازی می کند چیزی حدود یک فصل می تواند دوام داشته باشد. البته ممکن است که این کفش فوتسال برای سالیان متمادی ظاهر خود را حفظ کند و خراب نشود اما کارایی سال اول را نخواهد داشت ( این نکته به این دلیل قید شد, چونکه در ایران معمولا بعضی از ورزشکاران چیزی بیش از یک سال عمر از کفش فوتسال انتظار دارند, که البته تا حدود زیادی انتظار اشتباهی می باشد). البته در صورتیکه از این کفش فوتسال در زمینهای سیمانی و آسفالته استفاده می کنید تفاوت جندانی در طول عمر این کفش فوتسال ایجاد نمی کند, البته ممکن است زیره آن نسبتا کمی زودتر خورده شود.

نتیجه گیری

اگر بدنبال یک کفش فوتسال سبک و منعطف و ساخته شده از چرم طبیعی می گردید کفش فوتسال لونار گاتو بهترین انتخاب برای شما می باشد. اما باید توجه داشته باشید که اگر فقط صرفا طول عمر برای شما مهم می باشد باید بدانید که کفش های فوتسال ساخته شده از چرم مصنوعی معمولا دارای طول عمر بیشتری می باشند. اما به لحاظ عملکردی و راحتی این کفش فوتسال یکی از بهترین کفش های فوتسال موجود دنیا در حال حاضر می باشد.

اگر شما تابحال از این کفش فوتسال استفاده نموده اید, می توانید تجربیات خود را با دیگران با ثبت نظر در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت