فوتبالیست ها بطور معمول, بسته به سطح بازی, بین 8 تا 11 کیلومتر را در یک زمین فوتبال طی می کنند. عموما, انتخاب نوع کفش فوتبال, به سطح زمین چمن بستگی دارد و فوتبالیست ها براساس نوع سطح زمین تصمیم به انتخاب به یک کفش فوتبال می کنند. دلیل این سبک از انتخاب کفش فوتبال, بر حسب زمین فوتبال, افزایش سطح عملکرد و کاهش احتمال آسیب دیدگی فوتبالیست می باشد.

در این بین کفش های فوتبال بطور کلی در دو مدل استوک ریز و استوک درشت (با ارتفاع بیشتر) موجود می باشند. دلیل ساخت کفش فوتبال برحسب این دو مدل استوک فقط سطح زمین بازی می باشد. حال اگر قرار است که به تازه گی عضوء یک باشگاه و یا گروه ورزشی فوتبالیست شوید بهتر است که از نوع سطح چمن آن اطلاع داشته باشید. در ادامه به معرفی سه مدل پر کاربرد کفش های فوتبال در زمینهای چمنی می پردازیم:

1- کفش های فوتبال با استوک درشت و با تعداد 6 تا 8 استوک برای زمینهای چمن طبیعی نرم, مرطوب و لغزنده و یا گلی مناسب می باشند. تقریبا بسیاری از این مدل کفش های فوتبال دارای استوک های قابل تعویض  می باشند, که می توان استوک های با ارتفاع مختلف را روی آن ,بسته به میزان لغزندگی و گلی بودن زمین, سوار نمود. لازم است بدانید که, جنس استوک ها از نوع فلز و پلاستیک می باشد. تعداد کم استوک در اینگونه از کفش های فوتبال مانع از گیر افتادن گل و لای در مابین استوک ها می شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال- چگونه کفش فوتبال خوب براساس پست بازیکن انتخاب کنیم؟

کفش فوتبال

2- کفش های فوتبال استوک درشت و با تعداد 10 تا 14 استوک برای زمینهای فوتبال چمن پایدار , یا بعبارت دیگر زمینهای چمنی که خوب نگهداری می شوند مناسب می باشند. اینگونه از کفش های فوتبال در مقایسه با کفش های فوتبال نوع قبل پر مصرف تر می باشند و عموما جنس استوک های آن از پلاستیک می باشد.

جهت مشاهده کفش های فوتبال فروشگاه لطفا اینجا را کلیک نمائید.

کفش فوتبال برای چمن طبیعی

3- کفش های فوتبال استوک ریز از تعداد بسیار زیادی از استوک و با فاصله کم در کف کفش ساخته می شوند. ارتفاع استوک در اینگونه از کفش های فوتبال کمتر از کفش فوتبال استوک درشت می باشد. اینگونه از کفش ها برای زمین های فوتبال با چمن مصنوعی مناسب می باشد. علت زیاد بودن تعداد استوک های در اینگونه از کفش های فوتبال چسبندگی خوب و کاهش آسیب دیدگی در زمینهای سفت فوتبالی می باشد.  

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال- چگونه کفش فوتبال خوب براساس زمین فوتبال انتخاب کنیم؟

کفش فوتبال استوک ریز

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت