خرید یک کفش فوتبال خوب و با کیفیت یکی از دغدغه های اصلی فوتبالیست ها می باشد. اگر فوتبال را بصورت حرفه ای و یا بصورت تفریحی دنبال می کنید, داشتن یک اطلاعات اولیه در ارتباط با نحوه انتخاب یک کفش فوتبال, تا حد زیادی می تواند به شما در زمان خرید کفش فوتبال کمک نماید.

بطور کلی, آن چیزی که باعث افزایش اهمیت انتخاب کفش فوتبال می شود, افزایش سطح عملکرد بازیکن و کاهش میزان آسیب دیدگی در طی یک مسابقه فوتبال می باشد. در ادامه به بررسی چهار فاکتور مهم که در زمان خرید کفش فوتبال باید به آن توجه کرد می پردازیم: 

 

1- مواد تشکیل دهنده کفش فوتبال (جنس کفش)

 

عموما کفش فوتبال از چرم کانگرو, چرم گاو و گوسفند و یا سایر مواد مصنوعی ساخته می شود. کفش های ساخته شده از چرم کانگرو دارای طول عمر زیادی می باشند, ولی در مقابل دارای وزن کمی بیشتری در مقایسه با چرم گاو و گوسفند می باشند و قیمت آن بالاتر می باشد. کفش های ساخته شده از  چرم گاو و گوسفند ارزانتر ولی دارای طول عمر کمتری می باشند. بعضی از کمپانیها, بدلیل رعایت حقوق حیوانات, فقط از مواد مصنوعی در تولید کفش فوتبال استفاده می کنند. امروزه با پیشرفت علم, مواد مصنوعی زیادی با کیفیت های بالا و کاربردهای متنوع وجود دارند. بعنوان مثال, می توان کفش های مقاوم به آب و مقاوم با سایش بالا از طریق مواد مصنوعی تولید نمود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال- چگونه کفش فوتبال خوب براساس زمین فوتبال انتخاب کنیم؟

مواد تشکیل دهنده کفش فوتبال

 

2- اندازه کفش فوتبال

یک کفش فوتبال خوب باید اندازه پای شما یا به اصطلاح فیت پای شما باشد. یک کفش نباید خیلی تنگ باشد که باعث آسیب به انگشتان و پشت پای شما شود, و همچنین نباید خیلی بزرگ باشد که حین دویدن از پای شما در بیاید. بطور کلی, انگشتان پای شما باید به سادگی در قسمت جلوی کفش حرکت کند و یا بعبارت دیگر از نوک انگشت بزرگ تا قسمت داخل کفش بین نیم تا یک سانت فاصله باشد. پوشیدن یک کفش که اندازه پای شما نباشد می تواند باعث زیگل و ورم شود.

جهت مشاهده کفش های فوتبال فروشگاه برنا اسپرت لطفا اینجا را کلیک نمائید.

سایز کفش فوتبال

3- قیمت کفش فوتبال

کفش های فوتبال در ایران در قیمتهای متنوعی در مدلهای ایرانی و خارجی وجود دارند. کفش های فوتبال ایرانی در مقایسه با کفش های فوتبال خارجی دارای قیمت کمتری می باشند. در ارتباط با قیمت کفش باید به میزان زمانی که به فوتبال اختصاص می دهید توجه کنید. اگر بصورت تفریحی با دوستان خود فوتبال بازی می کنید, کفش های فوتبال نیمه حرفه ای و ایرانی می تواند برای شما مناسب می باشد. اگر بصورت نیمه حرفه ای و یا حرفه ای فوتبال بازی می کنید, کمی هزینه کردن برای کفش فوتبال می تواند باعث افزایش سطح عملکرد و کاهش آسیب دیدگی حین فوتبال شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال- تفاوت میان کفش فوتبال استوک ریز و درشت

قیمت کفش فوتبال

4- شکل ظاهری کفش فوتبال

شکل ظاهری کفش فوتبال مخصوصا کشیده بودن روی کفش و کمتر بودن ناحیه بند کفش باعث افزایش ناحیه ضربه کفش و در نتیجه افزایش قدرت شوت زنی می شود. بعضی از تولید کنندگان قسمت بند کفش را کمی بصورت مورب روی کفش قرار می دهند تا قسمت ناحیه ضربه به حداکثر خود برسد. از طرفی دیگر شکل ظاهری مناسب کفش و فیت بودن آن با پای بازیکن باعث افزایش اعتماد به نفس در فوتبالیست می شود.

جهت مشاهده کفش های فوتبال فروشگاه برنا اسپرت لطفا اینجا را کلیک نمائید.

ظاهر کفش فوتبال

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت