رفته رفته با برداشته شدن محدودیتهای اعمال شده بواسطه کرونا و بواسطه آن باز شدن اماکن ورزشی, تب فوتبال در گوشه کنار دنیا, و همچنین ایران, در حال شکل گرفتن است. همه ساله کفش های فوتبال زیادی توسط تولید کنندگان مختلف روانه بازار می شوند که هر کدام یک از این کفش های فوتبال دارای ویژگیهای منحصر بفرد خود می باشند.

در این میان تولیدکنندگان ایرانی نیز بیکار نمانده و همواره سعی می کنند که مطابق طرحهای جدید, کفش های فوتبال به روزی را روانه بازار ایران کنند, بطوریکه امروزه مدلهای متنوعی از کفش فوتبال ایرانی در فروشگاههای لوازم ورزشی قابل مشاهده می باشد. حال اگر به تازگی به یک جمع فوتبالی دعوت شدید و یا قصد دارید که در یک باشگاه فوتبال ثبت نام کنید, شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام کفش فوتبال برای شما مناسب می باشد. پاسخ این سوال در واقع به سطح بازی شما, نوع زمین بازی و البته بودجه ای که برای خرید کفش فوتبال قصد دارید اختصاص دهید بستگی دارد. در ادامه این مطلب سعی داریم تا به معرفی 4 کفش فوتبال ایرانی خوب بپردازیم تا شاید بتواند در انتخاب یک کفش فوتبال ایرانی کمکی هر چند اندک به شما بکند. در اینجا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بگوئیم, اگرچه جمایت از تولیدات داخلی گار بسیار پسندیده ای می باشد, اما باید این سوال را از تولید کنندگان داخلی پرسید که چرا از طرح و لوگوی خود در محصولات خود استفاده نمی کنند و بجای آن از نمونه های خارجی کپی برداری می کنند و اگر کپی می کنند آیا اجازه این کار (حق کپی رایت) را دارند؟

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش فوتبال- معیارهای تاثیر گذار در زمان خرید کفش فوتبال؟

1- کفش فوتبال طرح آدیداس Messi

این طرح کفش فوتبال مدت 3 سال هست که توسط گروه تولیدی یاس از تبریز روانه بازار می شود. این کفش فوتبال دارای 14 استوک در زیره آن می باشد که این مسئله باعث می شود که این کفش فوتبال در زمینهای چمن استوار و سالم دارای کارایی و راندمان بالایی باشد. این کفش فوتبال  فوتبال دارای زیره EVA و رویه ساخته شده از چرم مصنوعی می باشد. استوکهای زیر این کفش دارای 10 استوک مخروطی و 4 استوک تیغه ای شکل می باشد. لازم بذکر است, میخ های مخروطی باعث انعطاف پذیری و حرکت سریع فوتبالیست می شود و میخ های تیغه ای نیز باعث افزایش سطح چسبندگی کفش فوتبال می شوند. در مقابل, میخ های تیغه ای به سرعت میخ های مخروطی نمی رسند اما چسبندگی بهتری نسبت به میخ های مخروطی دارند.

کفش فوتبال طرح آدیداسقیمت کفش فوتبال طرح آدیداس مسی

 

2- کفش فوتبال طرح نایک هایپر مجیستا

این کفش فوتبال که از مجموعه کفش های فوتبال گروه تولیدی اسپید می باشد,  یکی از پرفروش ترین کفش های فوتبال ساخت ایران می باشد. زیره تزریقی و رویه ساخته شده از چرم مصنوعی مواد تشکیل دهنده این کفش فوتبال می باشند. این کفش فوتبال دارای 11 عدد استوک مخروطی شکل در زیره می باشد. همانگونه که در بالا ذکر شده میخ های مخروطی باعث افزایش سرعت فوتبالیست در زمین فوتبال می شود.

کفش فوتبال طرح نایک هایپر مجیستا

قیمت کفش فوتبال طرح نایک هایپر مجیستا

3- کفش فوتبال طرح نایک CR7

این کفش فوتبال نیز مانند کفش فوتبال شماره یک, کاری از گروه تولیدی یاس می باشد و یکی از کفش های فوتبال خوب ساخت ایران می باشد. زیره و رویه این کفش فوتبال دقیقا مشابه کفش فوتبال طرح آدیداس می باشد و تنها تفاوت آن در طرح ظاهری این کفش فوتبال می باشد.

کفش فوتبال طرح نایک CR7قیمت کفش فوتبال طرح نایک CR7

4- کفش فوتبال طرح مجیستا

این کفش فوتبال دارای زیره تزریقی و رویه چرم مصنوعی می باشد و رویه آن با طرح زیبایی دوخت شده است. تعداد 11 استوک مخروطی شکل در زیره این کفش فوتبال بکار رفته شده,  که این مسئله باعث شده تا این کفش فوتبال از سرعت بالایی در زمین فوتبال برخوردار باشد. نبود هیچ استوک تیغه ای شکل در زیر این کفش فوتبال شاید مانع از چسبندگی خوب این کفش فوتبال در مقایسه با کفش های فوتبال با استوک تیغه ای شود.

کفش فوتبال طرح مجیستاقیمت کفش فوتبال طرح مجیستا

هدف از معرفی 4 کفش فوتبال در این بخش, بیشتر آشنایی شما با کفش های فوتبال تولید ایران بوده است, تا حداقل نشان دهد تولید کنندگان داخلی توان رقابت با تولیدات خارجی را دارند و البته تنها ایراد آنها کپی برداری از روی محصولات آنها می باشد. علاوه براین, بدین وسیله قصد داشتیم تا سطح آگاهی شما از انواع مختلف کفش فوتبال را نیز بالاتر ببریم و یک وقت خدای نکرده یک کفش فوتبال ایرانی را بجای کفش فوتبال خارجی خریداری نکرده باشید. در پایان از شما دعوت می کنم تا با مراجعه به فروشگاه برنا اسپرت و یا دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از جدیدترین کفش فوتبال ایرانی و خارجی مطلع شوید.

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت