پیدا کردن وسیله ورزشی مناسب برای تمرینات شکم و پهلو و کار کردن بروی آن یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که به دنبال کاهش سایز و آب کردن چربیهای دور شکمی می باشد. در این مطلب, به قلم برنا اسپرت, به معرفی 5 وسیله ورزشی پرکاربرد و موثر, که می توانید جهت تمرینات شکم و پهلو در خانه استفاده کنید, می پردازیم.

1- طناب ورزشی

طناب سرعتی

طناب زدن از جمله فعالیتهای هوازی موثری می باشد, که باعث چربی سوزی و کاهش سایز شکم می شود. بعنوان مثال طناب زدن یک فرد 84 کیلویی برای مدت یک ساعت چیزی حدود 888 کالری در بدن را مصرف می کند. از جمله مزیتهای استفاده از طناب ورزشی می توان به ابعاد کم و قیمت پایین آن در مقایسه با سایر وسایل ورزشی اشاره نمود. ابعاد کم یک طناب ورزشی باعث می شود تا براحتی طناب را در هر محیطی مانند خانه, باشگاه و یا هوای آزاد استفاده نمود. اگر طناب زدن بلد نیستید خیلی نگران نباشید, به این دلیل که همین که اقدام به یادگیری طناب زدن کنید و سعی کنید که حتی برای یک یا دو بار طناب بزنید خود نیز باعث کالری سوزی در بدن می شود. پس از اینکه اصلا طناب زدن بلد نیستید از این وسیله ورزشی صرفنظر نکنید, چونکه خواستن توانستن است و شما می توانید با کمی تمرین بر این مشکل غلبه کنید. همچنین لازم است بدانید که عموما طنابهای ورزشی به دوسته قدرتی و سرعتی تقسیم می شوند که همانگونه از نام آنها مشخص است طناب ورزشی سرعتی برای طناب زدنهای سرعتی مورد استفاده قرار می گیرد و طناب قدرتی برای طناب زدنهای قدرتی.

2- حلقه های لاغری

حلقه لاغری

حلقه های لاغری از جمله وسیله های ورزشی ای می باشد که بطور تخصصی برای کار بروی قسمت شکم و پهلو ساخته شده اند. امروزه حلقه های لاغری برای چربی سوزی و فشار بیشتر دارای برجستگی های توپی شکلی می باشند که این مسئله باعث اعمال فشار بیشتر و ضربه بروی بافت چربی ناحیه شکم و پهلو می شود. اگر تازه کار هستید باید بدانید که استفاده از این حلقه های لاغری دارای برجستگی توپی شکل ممکن است که در ابتدا باعث کبودی قسمت شکم و پهلو شما شود که این مسئله اصلا جای نگرانی ندارد, و با کمی تمرین بیشتر و عادت کردن بدن به حلقه زدن و تقویت عضلات شکم این مسئله به راحتی قابل برطرف شدن می باشد. در این رابطه لازم است بدانید که هر چه وزن یک حلقه لاغری بیشتر باشد میزان مصرف کالری و در نتیجه چربی سوزی بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

3- مدیسین بال (توپ پزشکی ورزشی)

مدیسین بال

مدیسین بال ها از جمله توپهای ورزشی می باشند که معمولا به سایز یک توپ فوتبال و کمی بزرگتر می باشند. تفاوت این توپها با سایر توپهای ورزشی در این است که این توپها دارای وزن می باشند و معمولا از یک کیلو به بالا ( تا 7 یا 10 کیلو) موجود می باشند. اضافه کردن توپ مدیسین بال به تمرینات شکم باعث اعمال فشار بیشتر و در نتیجه چربی سوزی بیشتر می شود. همچنین استفاده از مدیسین بال باعث تقویت عضلات شکم و ساخت شکم شش تیکه می شود. علاوه براین با استفاده از توپ مدیسین بال به راحتی می توان تمرینات شکم و پهلو را بصورت ایستاده انجام داد.

4- چرخ شکم

چرخ شکم

چرخ شکم یکه وسیله ورزشی متشکل از یک یا دو چرخ می باشد که دو دسته از دو طرف آن, برای قرار دادن دست و یا پا, بیرون آمده است. این وسیله ورزشی بطور اختصاصی برای تمرینات قسمت هسته بدن از جمله شکم و پهلو ها طراحی شده است. اگر از تمرینات دراز و نشست و یا کرانچ خسته شده اید این وسیله ورزشی جایگزین مناسبی برای آن و ایجاد تنوع در حرکات شکم می باشد. بعضی از افراد چرخ شکم را بعنوان تمرینات دراز نشست و کرانچ بطور همزمان استفاده می کنند که این مسئله باعث افزایش قابلیت هماهنگی قسمت بالا تنه و پایین تنه می شود.  البته لازم است که بدانید این وسیله ورزشی برای افراد دارای کمر دارد و یا کسانیکه تنه ضعیفی می باشند مناسب نمی باشد.

حال اگر تا به امروز نمی دانستید که چه وسایل ورزشی برای چربی سوزی مناسب می باشند, در این مقاله سعی شد تا به معرفی فقط چهار مورد از وسایلی که برای تمرینات شکم و پهلو مناسب می باشند , پرداخته شود. اگرچه وسایل دیگری نظیر استپ ورزشی را می شد به این لیست اضافه نمود, اما برای شروع همین وسایل بسیار مناسب می باشند. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه برنا اسپرت هر یک از اقلام فوق را با بهترین قیمت تهیه نمائید.

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت