در این سری از معرفی بهترین راکتهای پینگ پنگ توسط برنا اسپرت, به بررسی 6 مدل از راکتهای پینگ پنگ مناسب برای کلاسهای آموزشی و یا تفریحات خانوادگی می پردازیم. اگر قصد خرید یک راکت پینگ پنگ را دارید, مطالعه این بخش شاید بتواند یک راهنمایی کوچکی در زمان خرید راکت پینگ پنگ به شما بکند.

امروزه راکتهای پینگ پنگ متنوعی توسط تولیدکنندگان مختلف نظیر باترفلای, دونیک, گلدکاپ, استیگا و غیره تولید و روانه بازار می شوند که هر کدام از این راکتهای پینگ پنگ برای مقاصد خاصی تولید می شوند, بگونه ایکه بعضی از این راکتها برای ورزشکاران حرفه ای و بعضی دیگر برای مقاصد تفریحی و آموزشی مناسب می باشند. بطورکلی, راکتهای پینگ از دو قسمت کلی تشکیل می شوند, که این دو قسمت یکی تیغه راکت یا همان چوب راکت و دیگری رویه راکت یا بخش اسفنجی روی راکت می باشد. ترکیب این دو قسمت باعث می شود تا یک راکت پینگ پنگ با یک سری مشخصات فنی مشخص ایجاد شود, بعنوان مثال بعضی از راکتهای پینگ پنگ دارای چرخش بهتری می باشند و یا بعضی دیگر دارای قابلیت کنترل بهتری می باشند.

 از اینرو تولید کنندگان راکت پینگ پنگ عموما به دو صورت راکتهای پینگ پنگ را تولید می کنند, که یا بصورت پیش ساخته یعنی تیغه و رویه راکت بصورت مونتاژ شده, و یا بصورت تیغه جداگانه و رویه جداگانه تولید می شوند تا ورزشکار بتواند با توجه به نیاز و سبک بازی خود اقدام به انتخاب یک تیغه و رویه بکند. لذا این مسئله باعث می شود تا راکتهای پینگ پنگ متنوعی و در محدوده قیمت مختلفی وجود داشته باشند. حال اگر به تازگی علاقه مند به بازی پینگ پنگ شده اید ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که کدام یک از راکتهای پینگ پنگ مناسب شما می باشد؟ اگر هدف از خرید راکت پینگ پنگ شرکت در کلاس آموزشی و یا تفریح می باشد, لازم است بدانید که راکتهای پیش ساخته برای شما بهترین انتخاب می باشد و لازم نیست تا از راکتهای با تیغه و رویه جدا استفاده کنید, زیرا علاوه بر صرف هزینه زیاد در شروع ممکن است که آشنایی کافی با اینگونه از راکتها نداشته باشید و ممکن است با اینکه هزینه زیادی کرده باشید, راکتی را خریداری کنید که کارایی لازم را با توجه به سطح بازی شما نداشته باشد. در ادامه این مطلب سعی داریم تا به معرفی 6 عدد از بهترین راکتهای پینگ پنگ پیش ساخته برای مقاصد آموزشی و تفریحات دورهمی بپردازیم.

1- راکت پینگ پنگ باترفلای کد WAKABA II- FL

راکت پینگ باترفلای کد WAKABA II-FL از سری راکت های پینگ پنگ آماده باترفلای می باشد. ضخامت رویه این راکت پینگ پنگ 2 میلیمتر و از جنسی با نام تجاری  Wakaba می باشد. این مشخصات باعث شده تا این راکت پینگ پنگ دارای قدرت چرخش 90 و سرعت و کنترل 80 باشد, که آنرا برای سبک بازی همه حالته البته با قابلیت تهاجمی بیشتر بسیار مناسب می سازد. دسته این راکت بصورت آناتومیک بوده و سبک به دست گرفتن آن بصورت شیک هند (Shakehand) می باشد. دسته این راکت پینگ پنگ در قسمت گلوگاه مخروطی شکل بوده و فاصله بین پایه و میانه دسته کمی بصورت مقعر می باشد. اگر بدنبال یک راکت پینگ پنگ آموزش و یا تفریحات خانوادگی و یا دوستانه می گردید, این راکت پینگ پنگ با توجه به قیمت و کارایی گزینه مناسبی برای شما می تواند باشد, و به راحتی شما را تا سطح بازی بالاتر هدایت خواهد کرد.

راکت پینگ پنگ باترفلای کد WAKABA II- FL

2- راکت پینگ پنگ باترفلای کد Timo Boll 2000

راکت پینگ پنگ باترفلای کد Timo Boll 2000 می توان گفت که یک سطح از راکت پیشنهادی بالا پایینتر می باشد. این راکت پینگ پنگ دارای رویه اسفنجی با ضخامت 2 میلیمتر می باشد و قدرت کنترل و چرخش این راکت به ترتیب 80 و 70 می باشد. این مشخصات فنی باعث می شود تا این راکت پینگ پنگ در ردیف راکت با سبک بازی همه حالته قرار بگیرد, که انتخاب بسیار مناسبی برای کلاس های آموزشی و افراد با سطح بازی متوسط و نیمه حرفه ای می باشد.

راکت پینگ پنگ باترفلای کد Timo Boll 2000

3- راکت پینگ پنگ دونیک کد APPELGREN LINE 500

پس از معرفی دو راکت پینگ از باترفلای می پردازیم به معرفی دو راکت پینگ از دونیک که برای کلاسهای آموزشی و تفریحی بسیار مناسب می باشند. راکت پینگ پنگ دونیک APPE:GREN LINE 500 به افتخار میکائیل اپلگرن (Mikael Appelgren) پینگ پنگ باز چپ دست مطرح سوئدی و برنده 4 دوره مسابقات جهانی و 9 دوره مسابقات اروپایی نامگذاری شده است. ضخامت رویه این راکت پینگ پنگ 1.8 میلیمتر می باشد که باعث می شود قابلیت کنترلی آن بیش از قابلیت تهاجمی آن باشد. دسته آناتومیک و قیمت مناسب آن در مقایسه با سایر راکتهای پینگ پنگ باعث شده تا این راکت پینگ پنگ یکی از راکتهای پرفروش دونیک در ردیف راکتهای نیمه حرفه ای قرار بگیرد.

راکت پینگ پنگ دونیک کد APPELGREN LINE 500

4- راکت پینگ پنگ دونیک کد OVTCHAROV Carbospeed

این راکت پینگ پنگ از سری راکتهای آماده دونیک می باشد که به افتخار دیمیتریج اوتچارو پینگ پنگ باز مشهور اوکراینی نامگذاری شده است. ضخامت رویه این راکت پینگ پنگ 2 میلیمتر می باشد, و رویه آن از نوع رویه با دندانه های معکوس می باشد. لازم بذکر است  که اینگونه از رویه ها باعث افزایش قابلیت چرخش توپ پینگ پنگ می شود. دسته ارگونومیک و داشتن کاور پینگ از جمله مزایای دیگر این راکت پینگ پنگ می باشد. اگر بدنبال یک راکت پینگ می باشید تا بتواند شما را تا سطح نیمه حرفه ای و حرفه ای همراهی کند این راکت پینگ پنگ انتخاب مناسبی  برای شما می تواند باشد.

 راکت پینگ پنگ دونیک کد OVTCHAROV Carbospeed

5- راکت پینگ پنگ جفتی MUK کد A800

دو پیشنهادی بعدی ما در این قسمت از معرفی بهترین راکت پینگ پنگ آموزشی و تفریحی به راکت پینگ پنگ جفتی اختصاص دارد. اولین پیشنهاد ما راکت پینگ پنگ جفتی MUK کد A800 می باشد که شامل دو عدد راکت پینگ پنگ بهمراه یک کاور و سه عدد توپ پینگ پنگ می باشد. ضخامت رویه این راکت پینگ پنگ بیش از 2 میلیمتر می باشد که این مسئله باعث شده است تا این راکت برای سبک بازی تهاجمی و ضربات قدرتی بسیار مناسب باشد. همچنین سطح رویه این راکت پینگ پنگ دندانه دار معکوس می باشد که این مسئله باعث افزایش قابلیت چرخش توپ پینگ پنگ می شود. اگر قصد دارید با دوستان یا اقوام در پارک یا باشگاه ورزشی بصورت تفریحی پینگ پنگ بازی کنید این راکت پینگ بهترین انتخاب برای شما می تواند باشد.

 راکت پینگ پنگ جفتی MUK کد A800

6- راکت پینگ پنگ جفتی DI SHI MA کد D2

 برای معرفی آخرین راکت پینگ پنگ آموزشی یا تفریحی یک جفت راکت پینگ پنگ که عمدتا برای مقاصد تفریحی بعنوان مثال تفریحات دو نفره مناسب می باشد, را انتخاب کرده ایم. راکت پینگ پنگ جفتی دی شیما دارای ضخامت رویه 2 میلیمتر می باشد, و جالب است که بدانید رویه سمت قرمز آن دارای دندانه های معکوس و رویه سمت مشکی دارای دندانه های کوتاه و در مجاور هم می باشد. این مسئله باعث می شود تا رویه سمت قرمز برای ایجاد ضربات چرخشی مناسب می باشد و رویه سمت مشکی بواسطه دندانه های کوتاه آن برای دفع ضربات چرخشی حریف کاربرد داشته باشد. این راکت با اینکه در ردیف راکت پینگ پنگ معمولی قرار می گیرد ولی تجربه یک راکت پینگ با قابلیت چرخش و دفع ضربات چرخشی را به شما می دهد. از جمله مزایای دیگر این راکت پینگ می توان به داشتن کاور و سه عدد توپ پینگ پنگ همراه اشاره نمود.

 راکت پینگ پنگ جفتی DI SHI MA

 

 

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت