اگر حوصله تان, پس از یک روز کسل کننده, سر رفته و یا اگر بدنبال یک سرگرمی مهیج می گردید, تنیس روی میز و یا به اصلاح آسیای شرقی ها پینگ پنگ, یک انتخاب مناسب برای شما می باشد. این ورزش, که روی یک میز با ابعاد مشخص انجام می شود, حداقل به دو نفر جهت انجام نیاز دارد. همچنین, تجهیزات مورد نیاز برای این ورزش یک میز پینگ پنگ با تور پینگ پنگ دو عدد راکت پینگ پنگ و توپ پینگ پنگ می باشد.

خوشبختانه امروزه, بسیاری از پارکها به چند میز پینگ پنگ برای انجام این ورزش مجهز می باشند. لذا سایر وسایل مورد نیاز برای انجام این بازی مهیج شامل یک شریک (دوست و یا آشنا) و دو عدد راکت پینگ پنگ مناسب می باشد. برخورداری از یک راکت مناسب تا حد زیادی بر میزان جذابیت و کیفیت این ورزش تاثیر گذار می باشد. عموما, راکتها از دو قسمت اصلی تیغه و رویه تشکیل می شوند, که ورزشکاران حرفه ای بطور معمول براساس سبک بازی خود یک تیغه و رویه مجزاء برای خود انتخاب می کنند و سپس رویه را بروی تیغه می چسبانند.

 

ضخامت رویه و تیغه و همچنین جنس رویه و تیغه, تعیین کننده میزان کیفیت یک راکت پینگ پنگ می باشد. بعنوان مثال یک راکت با ضخامت رویه و وزن بیشتر عموما به یک راکت قدرتی مشهور می باشد. لذا همین مسئله باعث می شود که راکتها در قیمتهای مختلفی تولید و روانه بازار شوند. حال اگر فقط برای تفریح و یا برای شروع قصد تهیه یک راکت پینگ را دارید, در این مقاله 4 تا از بهترین راکتهای پینگ پنگ را برای این منظور به شما پیشنهاد می کنیم. این راکتها شامل:

بیشتر بخوانید: 

1- راکت 5 ستاره گلد کاپ جفتی

این محصول که بصورت دو عدد راکت در یک بسته بندی ارائه می شود, یکی از راکتهای محبوب تفریحی می باشد. این راکت دارای ضخامت رویه 2 میلیمتری می باشد, که این مسئله باعث می شود که این راکت یک راکت قدرتی به حساب بیاید. اگرچه این راکت برای انجام مسابقات حرفه ای خیلی مناسب نمی باشد, اما اگر با دوست خود قصد انجام پینگ پنگ در یک محیط مانند پارک را دارید, این راکت بهترین انتخاب برای شما می باشد.

2- راکت پینگ پنگ فرندشیپ 7 ستاره

برند فرندشیپ یکی از برندهای محبوب و مشهور در میان پینگ پنگ بازان می باشد, که از قدیم در بازار ایران موجود می باشد. این راکت که مورد تایید فدراسیون جهانی تنیس روی میز می باشد, کیفیت بهتری در مقایسه با راکت گلدکاپ دارد و از جنس مرغوبتری تولید شده است. رویه مستحکم تر و لایه اسفنجی بهتر باعث ارجحیت این محصول در رده راکتهای آموزشی می باشد. این محصول بصورت تکی و در یک کیف مخصوص ارائه می شود.


آشنایی با راکت پینگ پنگ

تیغه راکت

رویه لاستیکی راکت


3- راکت دونیک مدل Appelgren Line 300

این راکت از سری محصولات اپلگرن دونیک می باشد, که در رده راکتهای کنترلی و مبتدی دونیک می باشد. ضخامت رویه این راکت یک میلیمتر می باشد و این مسئله باعث می شود که این راکت برای مقاصد کنترلی مناسب باشد. اگر بدنبال یک راکت برند و البته با قیمت مناسب برای مصارف تفریحی و آموزشی می باشید, این راکت یک انتخاب مناسب برای شما می باشد.

4- راکت دونیک مدل Sensation line 600

این راکت دارای ضخامت رویه 6/1 میلیمتر می باشد که این مسئله باعث می شود تا این راکت برای هم مقاصد کنترلی و هم مقاصد تهاجمی مناسب باشد. این راکتها به اصطلاح به نام راکت با سبک بازی همه حالته مشهور می باشند. اگر سابقه پینگ پنگ بازی را دارید و به دنبال راکت در حد متوسط برای مقاصد تفریحی و آموزشی می گردید, این راکت به شما توصیه می شود.

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت