توپهای بسکتبال تمرینی, گونه ای از توپ بسکتبال می باشند که به طور اختصاصی برای تمرینات بسکتبال جهت دستیابی به اهداف خاص, بعنوان مثال افزایش قدرت و یا بهبود تکنیک, تولید می شوند. اینگونه از توپهای بسکتبال را عمدتا  ورزشکاران حرفه ای و یا کسانیکه بطور منظم بسکتبال بازی می کنند استفاده می کنند.

بطور کلی, اگر بدنبال بهبود مهارتهای خود در بسکتبال هستید توپ بسکتبال تمرینی به شما توصیه می شود. اینگونه از توپها امروزه در مدلهای مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آنها قابلیتهای خاصی دارند. یکی از مدلهای قدیمی توپ بسکتبال تمرینی, توپ بسکتبال با وزن بیشتر از توپ بسکتبال استاندارد می باشد. اینگونه از توپهای بسکتبال معمولا دو برابر یا بشتر از توپ بسکتبال استاندارد وزن دارند. از اینگونه از توپها برای افزایش قدرت حمل توپ, بهبود پاس دادن توپ, دریبل زدن و شوت زدن استفاده می شود.

چکونه توپ بسکتبال خوب انتخاب کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی, مدلهای جدید توپ بسکتبال که توپ هوشمند نیز نامیده می شود به گونه ای ساخته می شوند, که قادر هستند درصد دقت شوت زدن و خطاهای ورزشکار را حین پرتاب توپ نشان دهد. با اینگونه از توپهای بسکتبال هوشمند می توانید در بازیهای شبیه سازی شرکت کنید. همچنین با استفاده از توپهای بسکتبال هوشمند می توانید میزان پیشرفت ورزشکاران را ضبط کنید. در بعضی مدلهای اینگونه از توپها قابلیت اتصال به گوشی موبایل دارند, که بواسطه آن میتوانید روند پیشرفت خود را در یک تکنیک خاص مشاهده کنید.

 

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت