کش های پیلاتس یکی از لوازم ورزشی پرکاربرد در اکثر باشگاههای ورزشی می باشد, که با نامهای دیگری نظیر کش بدنسازی, کش تمرین, کش سی ایکس نیز خوانده می شود. لازم بذکر است که, اگرچه این کش ها امروزه در بسیاری از کلاس های ورزشی رایج می باشد, اما از مدتها پیش در مراکز توانبخشی بمنظور استفاده در امور فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گرفته است.

 بطورکلی, این کش ها یکی از زیر مجموعه های کش های بدنسازی بوده که عموما به یکی از 3 شکل: کش بصورت نوار پهن و بدون دسته در طولهای مختلف, کش بصورت تیوب با دو دسته در انتها و کش بصورت نواری حلقوی می باشد, که بطور طبیعی نوع کشی که باید انتخاب کنید بستگی به نوع تمرینی دارد که قصد انجام آنرا دارید. همچنین, کش های پیلاتس در رنگها و ضخامتهای مختلفی موجود می باشند, که هریک از این رنگها و ضخامت ها فشار متفاوتی رو در برنامه تمرینی ایجاد می کنند. اینگونه از کش ها بطور همزمان برای تمرینات کششی و بدنسازی مناسب می باشد. از جمله مزایای استفاده از اینگونه از کش ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:


آشنایی با کش بدنسازی چهار جهته

انواع تجهیزات تقویت مچ دست

جهت خرید کش پیلاتس 2 متری لطفا اینجا را کلیک نمائید.


1- مناسب برای هر سن و جنسیت

2-  قابلیت تنظیم برای سطوح تمرینی مختلف

3- راحتی در انجام فعالیتهای مختلف ورزشی

4- قابلیت انجام تمرین برای قسمتهای مختلف بدن بطور اختصاصی و یا بطور همزمان

5- احتیاج به فضای تمرینی کم

6- کم جا

7- قابلیت حمل و نقل آسان

8- قابلیت ترکیب با سایر تجهیزات ورزشی

9- ارزان  بودن


جهت مشاهده کش های پیلاتس و بدنسازی فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت لطفا اینجا را کلیک نمائید.


 

کش های پیلاتس (کش بدنسازی) همانند سایر تجهیزات بدنسازی قادر است تا به بخش یا بخش هایی از عضلات بدن, در حین تمرین فشار وارد نماید, که این مسئله باعث انقباض گروهی عضلات و رشد آنها و در نتیجه تحریک استخوانهای مجاور می شود. در نهایت این مسئله باعث پیشگیری از پوکی استخوان در سنین بالاتر می شود. علاوه براین, با استفاده از کش های پیلاتس می توان عضلاتی که قصد تمرین بروی آنها را داریم را ایزوله کنیم, بدون اینکه فشار زیادی به عضلات و تاندونهای مجاور وارد شود. علاوه براین این مسئله باعث افزایش گردش خون در ناحیه و افزایش سرعت ریکاوری در افراد آسیب دیده می شود. این مورد یکی از مزایای بزرگ کش های پیلاتس بوده که باعث کاربرد زیاد این کش ها در مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی می باشد.

همانگونه که گفته شد, کش های پیلاتس در رنگها, ضخامتها و طولهای مختلفی موجود می باشند که هر یک از این کش ها دارای قدرت متفاوتی می باشند. جهت ورزش با اینگونه از کش ها, بهتر است که از کش ها با قدرت کم شروع کنید و رفته رفته فشار تمرینی خود را افزایش دهید. همچنین می توانید از کش با قدرتهای مختلف برای تمرین نقاط مختلف بدن استفاده نمائید. بعنوان مثال از کش های سبکتر برای تمرین قسمت دست و بازو و از کش های قویتر برای تمرینات پایین تنه و پا استفاده نمود.

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت