وقتی حرف از ورزش می‌شود همه‌ی ما ذهنمان به حرکات افزایش قدرت و استقامت ، حرکات کششی و تمرینات هوازی می‌رود. کمتر کسی از ما به افزایش سرعت و هماهنگی فکر می‌کند. که خب این اشتباه است. توانایی حرکت ، ایست و تغییر جهت سریع برای عملکرد ورزشی خوب و پیشگیری از آسیب‌دیدگی ضروری است. با حرکات و وسیله مناسب ، تمرینات چابکی می‌توانند به‌ راحتی بخشی از جلسه‌های تمرینات هوازی شما شوند.

نردبان چابکی وسیله ای‌‌ قابل حمل است و کافی‌ است آن‌را روی زمین پهن کنید یا اگر عجله دارید آن‌را روی زمین بکشید . این نردبان معمولا از جنس‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شود ولی همانطور که از ظاهرش نیز مشخص است همه ‌آن‌ها انعطاف‌پذیر و قابل تا شدن هستند.

این وسیله برای تمریناتی با الگو‌های متنوع و با اهدف چابکی (افزایش عکس العمل بدن در شرایط مختلف) و سرعت طراحی شده است. به این وسیله نردبان سرعتی نیز می‌گویند.


مزایای استفاده از نردبان چابکی


مانند دویدن یا انواع دیگر ورزش‌های هوازی، تمرین با نردبان چابکی علاوه بر افزایش ظرفیت تمرینات هوازی شما ، باعث افزایش قدرت کل بدن و در نهایت کالری سوزی می‌شود. همچنین بعلاوه‌ی افزایش سرعت و هماهنگی به شما یاد می‌دهد که چگونه مرکز قدرتی‌تان را کنترل کنید و روی حرکاتتان تمرکز داشته باشید.


آشنایی با مدیسین بال و انواع مختلف مدیسین بال

آشنایی با بتل روپ یا طناب جنگی


چابکی به توانایی شما در تغییر جهت سریع، و انجام حرکات سریع و البته کنترل شده بستگی دارد. اگر شما یک ورزشکار هستید ، این توانایی به طور قابل توجهی شما را از رقبایتان جلو می‌اندازد.

علاوه بر همه این نکات ، تمرینات چابکی با نردبان سرگرم کننده اند. وقت آن است که به تمرینات تردمیلی خود که فقط برای تمام شدنشان لحظه شماری می‌کنید خداحافظی بگویید. این تمرینات با فعال نگه داشتن همزمان مغز و بدن, ورزش را برای شما هیجان انگیز می‌کنند. تمرین با نردبان چابکی برای تقویت مفاصل ، رباط ها و تاندون‌های بدن مفید است و تمریناتی برای قلب را نیز دربر می‌گیرد.


جهت خرید نردبان چابکی لطفا اینجا را کلیک نمائید.


از دیگر مزایای نردبان چابکی ارزان و قابل حمل بودن آن است. شما می‌توانید این وسیله کم جا را روی هر سطح صافی پهن کنید و از آن استفاده کنید.

در این تمرین‌ها فیبرهای عضلانی بدن و انقباضات مورد توجه ما هستند و بیشتر عضلات دورکننده و نزدیک‌کننده ( باز کننده و جمع کننده) رانتان درگیر می‌شود. در تمرین نردبان چابکی حتی حرکتی برای سینه، کمر و بازوها نیز وجود دارد؛ بنابراین در تمرینات با این وسیله و با سرعت بالا، هیچ قسمتی از بدن بدون حرکت باقی نمی‌ماند.

از نردبان چابکی برای گرم کردن عضلات ، مفاصل و فعال کردن سیستم عصبی نیز استفاده می‌شود.


چه کسانی از نردبان چابکی استفاده می‌کنند؟


تمرین‌های نردبان چابکی برای تمام ورزشکارانی که نیازمند پاهای قوی و سرعت‌العمل بالا و همچنین هماهنگی هستند ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورزشکاران می‌توانند ورزشکاران رشته‌های فوتبال ، دوسرعت ، تنیس ، بسکتبال ، فوتبال آمریکایی و ورزش‌های رزمی باشند. همچنین در ارتش نیز برای افزایش عملکرد صحیح رزمی و تناسب اندام از تمرینات چابکی و نردبان چابکی استفاده می‌کنند.

 

تهیه کننده  : گروه برنا اسپرت (فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت مرکز خرید لوازم ورزشی)