کش بدنسازی 4 جهته, که با نامهای بادی شیپر و کش پیلاتس چهارجهته نیز نامگذاری می شوند, یکی از زیرمجوعه های کش های بدنسازی می باشد که بطور همزمان قادر است که اندام تحتانی و فوقانی را در طی فعالیتهای ورزشی درگیر نماید.

اینگونه از کشها برای فعالیتهای ایروبیک, کششی و بدنسازی کاربرد دارند, بطوریکه, یکی از ابزارهای ورزشی مفید برای استفاده در خانه و باشگاه می باشد, که بطور وسیعی توسط آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می گیرد.برخلاف کش هایی که فقط دو انتها دارند, اینگونه از کش ها از دو کش مجزاء, که توسط یک مهار به یکدیگر متصل می شوند, تشکیل شده اند و دارای چهار دسته می باشند, که می توان 2 تا از دسته ها را به پا یا یک مهار دیگر مانند چهارچوب در متصل کرد و دو دسته دیگر را با دستان خود نگه داشت. این مسئله باعث می شود تا حرکات بیشتری را در مقایسه با کش های متداول با آن انجام داد.  


انواع تجهیزات تقویت مچ دست

انواع مختلف دمبل ها

آشنایی با فوم رولر و انواع مختلف فوم رولر

آشنایی با مدیسین بال و انواع مختلف مدیسین بال


علاوه بر چربی سوزی و تقویت عضلات ناحیه شکم, می توان بعنوان یک شبیه ساز دستگاه بدنسازی برای تقویت عضلات سرشانه, جلوبازو و عضلات پا از این وسیله استفاده نمود. این وسیله همچنین بمنظور تقویت عضلات فیله کمر برای افرادی که دچار درد کمر مخصوصا دیسک کمر می باشند بسیار مفید می باشد. از جمله حرکاتی که می توان با کش بدنسازی چهارجهته انجام داد می توان به سرشانه از جلو, سرشانه صلیبی و .... اشاره نمود.