فوتسال ورژن کوچک شده فوتبال می باشد که معمولا در درون سالن های ورزشی و زمینهای سخت مانند کفپوش های کامپوزیتی و یا پارکت بازی می شود. از اینرو سایز زمین فوتسال در مقایسه با فوتبال کوچکتر می باشد و تعداد 5 بازیکن در هر تیم وجود خواهد داشت.

سایز استاندارد زمین فوتسال

یک زمین فوتسال براساس قوانین فیفا در مسابقات رسمی دارای طول 38 تا 42 متر و عرض بین 20 تا 25 متر می باشد. اما از آنجائیکه معمولا سالنهای ورزشی مخصوصا در ایران چند منظوره می باشند, بطوریکه سایر فعالیتهای ورزشی نظیر بسکتبال, والیبال و هندبال نیز در آنها انجام می شود, ممکن است سایز زمین فوتسال دستخوش تغییر شود, بطوریکه معمولا اینگونه از زمینها طولی بین 25 تا 42 متر و عرضی بین 16 تا 25 متر دارند. معمولا در بیشتر مسابقات رسمی فوتسال سایز زمین فوتسال بصورت 20x40 سانتیمتر در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید: 

راهنمای خرید کفش فوتسال- 5 ویژگی از بهترین کفش فوتسال ( کتونی سالنی)

از آنجائیکه فوتسال ساده شده فوتبال می باشد, معمولا زمینهای فوتسال روباز متعددی که مجهز به چمن مصنوعی و یا آسفالته می باشند را می توانید در گوشه و کنار محل سکونت خود مشاهده کنید, که ممکن است از استانداردهای بین المللی تبعیت نکنند و کمی کوچکتر و یا بزرگتر از سایز استاندارد یک زمین فوتسال باشند. علت این امر در واقع تشویق و ترغیت افراد جامعه به فوتبال و مخصوصا فوتسال می باشد.

تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت